ATİNA - SELANİK - KAVALA

18-22 Mayıs 2016

SELANİK-ATİNA-KAVALA

 

Program;

1.       Gün 23:00 Merkez büromuz önünden hareket. Tekirdağ-Keşan-İpsala-yolu ile gümrüğe varış.

2.       Gün  03:00İpsala gümrüğünden Yunanistan’a giriş. Pasaport ve gümrük işlemleri

09:00 Alexandropoli (Dedeağac)-Komotini (Gümülcine)-Xanthi (İskeçe) Kavala üzerinden Selanik’e varış. 4 yıldızlı Kinissi Palace veya benzeri otele yerleşme. Kısa bir dinlenme sonrası Selanik şehir turu. Atatürk’ün evi-Ag.Dimitriou kilisesi-Rotonda- Ag.Sophia Kilisesi- Beyaz Kule-Fuar alanı – Egnatia ve Tsimski  bulvarları. Otelimizde konaklama.

3.       Gün Kahvaltı sonrası Katerini-Larissa-Lamia yolunu takiben Atina’ya devam. Varış ile birlikte otele yerleşme. Serbest zaman.

4.       Gün 08:30 Kahvaltı sonrası Atina şehir turu için hareket. Syntagma (Anayasa)-Omonia (Birlik) meydanı- Acropol-Milli kütüphane-ilk Olimpiyat stadı- Cumhurbaşkanlığı sarayı – Monastiraki – Plaka –     Pire şehri ve Paşa limanı. Öğle yemeği serbest. Gece istek halinde extra Plaka’da canlı müzikli, yemekli, içkili taverna turu. Otelimizde konaklama.

5.       Gün 06:30 Kahvaltı sonrası hareket. Lamia-Larissa-Selanik  yolunu takiben Kavala’ya devam.

 15:00 Civarı Kavala şehir turu. Kavalalı Mehmet Ali Paşanın yaptırdığı imaret-evi-heykeli-şu    anda kilise olarak  kullanılmakta olan İbrahim Paşa cami-Çeşme-Bizans su kemerleri görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası İskeçe-Gümülcine üzerinden İstanbul’a devam…

24:00 Civarı İstanbul’a varış. Seyahatin sonu.

 

 

Odada kişi başı 199 €  Tek kişilik oda farkı 96 €

 

Fiyata dahil olan servis ve hizmetler; 

                                              

 -İstanbul/Atina/İstanbul arasında özel otobüs ile seyahat,

-Atina merkezinde 4 yıldızlı otelde 2 gece oda+kahvaltı,

-Selanik merkezinde 4 yıldızlı otelde 1 gece oda+kahvaltı konaklama,

-Profesyonel Türkçe  rehberlik,

-Programdaki şehir turları,

-Servis ve geçerli vergiler dahildir.

 

Fiyata dahil olmayan servis ve hizmetler;

-Yunanistan vize harcı + Vize takip bedeli = 120 Euro

-Yurt dışı çıkıs fonu 15 YTL,

-Öğle ve Aksam yemekleri,

-Extra turlar,

-Otelde ve restaurantlarda alınacak serinletici ve alkollü içecekler,

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri olan 21 €,  müze girişinde gişeye ödenecektir.

-Selanik’te  taverna eğlencesi 40 €

- Pire Paşa limanında deniz mahsülleri ile öğle yemeği 30 €

Yurt dışı turları genel şartlar

Program belirlenen tarihler arasında programa uygun olarak yapılacaktır.

Yolcu yoğunluğuna bağlı olarak acenta tarih veya gün değişikliği yapma hakkına sahip ve tek yetkilidir. Ulaştırma Bakanlığının tamimine göre grupların hareket edebilmesi için yolcu sayısı 35 kişi ve üzeri olmalıdır.

Satın alınan Tur ile ilgili Yunanistan vizesi Yunanistan Başkonsolosluğunun uygulamasına göre Tamgör Turizm tarafından alınacaktır. Vize ücreti Yunanistan için 120 euro karşılığı TL’dir.

Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemekte olup T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğin 12. maddesine uygun, zorunlu seyahat sigortası Tamgör Turizm tarafından poliçelendirilecektir. Müşterinin kendi yaptırdığı sigortalar kabul edilmemektedir. Zorunlu seyahat sigortası 65 yaşa kadar 10 euro karşılığı TL'dir. 65 yaş üstü sigorta farklılık gösterir. Yeşil pasaport sahipleri zorunlu sigorta için 10 euro karşılığı TL olarak Tamgör Turizm'e ödeyeceklerdir.

Kalınacak otel merkezi konumda ve aksi belirtilmedikçe 3 ve 4 yıldızlıdır. Acenta uygun görmesi halinde aynı kategoride otel değişikliği yapabilir.

Selanik’te DÜŞLER SOKAĞI adlı tavernadaki akşam yemeği-canlı müzik-limitli içkiden oluşan extra tur fiyatı 45 €’dur. Gelebilecek vergi artışları aynen yansıtılacaktır.

Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilen veya kabul edilmeyen veya red edilen vizelerin harçları ve sigorta bedelleri Konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.

Gümrük giriş-çıkışlarında tek yetkili gümrük polisi olup yolcuların Yunanistan’a kabulüne veya reddine yetkilidir.

2002 yılı ve öncesinde alınan eski pasaportlara vize verilmemektedir. Bu pasaportlar yeni tip pasaportlar ile yenilenmelidir.

Vize talepleri konsolosluğa acentamız tarafından liste ile bildirilmektedir. Başka konsolosluklar için istenen rezervasyon yazısı kesinlikle verilmemektedir.

Program, alınan pakete göre değişmekle birlikte aksi belirtilmedikçe sabah kahvaltıları fiyata dahildir. Diğer yemekler yolcular tarafından ödenecektir.

* Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlara Yunanistan vizesi verilmemektedir. Geçerli Schengen vizesi olan veya vize istenmeyen ülkelerin pasaportları olsa dahi Yunanistan'a giriş yapamazlar.

* Hava muhalefetinden veya başka nedenlerden dolayı otelde zorunlu konaklama yapılırsa konaklama ücretleri yolcu tarafından otele yerinde ödenecektir

* Tek kişi konaklamak isteyen yolcular boş kalan yatak ücretini acentaya ayrıca ödeyecektir.

*2 yaşa kadar olan çocuklar geziye kabul edilmemektedir. 2-8 yaş arası çocuklar otellerde ücretsiz olup yol ücreti olarak belirlenen miktarı acentaya nakden ödeyeceklerdir.