İŞTE BİZİM RUMELİ

 İŞTE BİZİM RUMELİ

Üsküp(1)–Kalkandelen–Ohrid (1)–Selanik (1)–Kavala-İskeçe-Gümülcine

18/05 - 22/05

PROGRAM

1.gün: 23:00 Merkez büromuz önünden hareket. Tekirdağ yolunu takiben yola devam.                                                                                                                          

2. gün:   02:00 civarı İpsala sınır kapısından Yunanistan’a giriş. 10:00 Evzoni sınır kapısından Makedonya’ya giriş. Gevgelija-Negotino-Veles üzerinden yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra Üsküp’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Dinlenme için 1 saatlik serbest zaman.  14:00 Üsküp şehir turu. Makedonya meydanı-Üsküp Kalesi-Vardar Nehri-Taş Köprü-Kapalıçarşı-Davut Paşa Hamamı-Murat Paşa camii-Mustafa Paşa camii-İsabey camii-Saat kulesi-Eski hanlar-Türk çarşısı-Kapalı Çarşı-Çifte Hamam-Köse Kadı camii-Rahibe Teresa heykeli-1963 depreminde yıkılan Üsküp’te ayakta kalan tek bina Eski Tren Garını geziyoruz. Gezi sonrası otele dönüş. Akşam yemeği serbest. Konaklama otelimizde.

3.gün:  08:00 Kahvaltı sonrası Kalkandelen’e hareket. 45 dakikalık yolculuktan sonra  Kalkandelen’e varış. Balkanlardaki en büyük Alevi-Bektaşi tekkesi olan Sersem Ali Baba tarafından yaptırılan Harabati Baba Tekkesi-Alaca camii-Köprü gezisi.  Tur sonrası Ohrid’e hareket.  12:30 civarı Ohrid’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme.  Yerleşme sonrası  Ohrid turumuza başlıyoruz. Unesco tarafından dünya kültür mirasına dahil edilerek koruma altına alınan Ohrid antik şehri-Avrupanın en derin gölü-Basilica-Ohrid kalesi-Antik Tiyatro-Çar Semoil kilisesi-Osmanlı evleri-St. Naum manastırı ve kilisesi-çarşısı-Kiril alfabesini yazan Kiril kardeşler heykelleri-Camiler-Kiliseler-İnci satış mağazaları gezisi.    Akşam yemeği serbest

4.gün:  08:00 Kahvaltı sonrası Manastır’a hareket. Yol üzerinde İttihat ve Terakkinin önde gelen isimlerinden olan Resen’li Ahmet Niyazi’nin evi ve kültür sarayı gezisi, Resen şehri panoramik görülerek 1 saatlik yolculuktan sonra Manastır’a varış. Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi-Atatürk anı odası-Saat kulesi-Aya Dimitri kilisesi-Haydar Kadı camii-Bedesten-Yeni Mehmet Efendi camii-İshakiye camii-Çarşısı. Öğle yemeği serbest olarak Manastır’da alındıktan sonra Selanik’e hareket. Florina-Edessa üzerinden Selanik’e varış. Merkezi 4 yıldızlı otelimize yerleşme. Serbest zaman. Otelimizde oda kahvaltı konaklama.

5.gün 08:30 kahvaltı sonrası otelimizden hareket.  10:45 Kavala’ya varış.  Kavala şehir turu. Mehmet Ali Paşanın evi-İmareti-Bizans Su kemerleri, İbrahim Paşa Camii...  Tur sonrasında yemek için serbest zaman.  İstanbul’a hareket.  22:00 civarı İstanbul’a varış.  Tur sonu. 

Odada kişi başı 199 euro

Tek kişilik oda farkı 91 euro

Odada 3. kişi 181 euro

*** Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları ödeme yapılan günkü merkez bankası döviz satış kurundan TL'ye çevrilir.

Fiyata dahil olan servis ve hizmetler;

-              Tur süresince özel otobüs ile seyahat,

-              Üsküp’te 4 yıldızlı otelde oda+kahvaltı, Ohrid’de 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı, Selanik’te 4 yıldızlı otelde oda+kahvaltı konaklama,

-              Programdaki şehir turları,

-              Servis, vergiler ve Zorunlu seyahat sigortası dahildir.  

Fiyata dahil olmayan servis ve hizmetler;

-              Yunanistan vize harcı+Takip bedeli 120 € karşılığı TL, (65 yaş üzeri sigorta primi ayrıca hesaplanacaktır)

-              Yurt dışı çıkış harcı 15 YTL,

-              Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

-              Öğle ve akşam yemekleri,

-              Hükümet tarafından ilave konabilecek vergi ve harçlar,

 

Yurt dışı turları genel şartlar

Program belirlenen tarihler arasında programa uygun olarak yapılacaktır.

* Yolcu yoğunluğuna bağlı olarak acenta tarih veya gün değişikliği yapma hakkına sahip ve tek yetkilidir. Ulaştırma Bakanlığının tamimine göre grupların hareket edebilmesi için yolcu sayısı 35 kişi ve üzeri olmalıdır.

* Satın alınan Tur ile ilgili Yunanistan vizesi Yunanistan Başkonsolosluğunun uygulamasına göre Tamgör Turizm tarafından alınacaktır. Vize ücreti Yunanistan için 120 euro karşılığı TL’dir.

* Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemekte olup T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğin 12. maddesine uygun, zorunlu seyahat sigortası Tamgör Turizm tarafından poliçelendirilecektir. Müşterinin kendi yaptırdığı sigortalar kabul edilmemektedir. Zorunlu seyahat sigortası 65 yaşa kadar 10 euro karşılığı TL'dir. 65 yaş üstü sigorta farklılık gösterir. Yeşil pasaport sahipleri zorunlu sigorta için 10 euro karşılığı TL olarak Tamgör Turizm'e ödeyeceklerdir.

* Kalınacak otel merkezi konumda ve aksi belirtilmedikçe 3 ve 4 yıldızlıdır. Acenta uygun görmesi halinde aynı kategoride otel değişikliği yapabilir.

* Selanik’te DÜŞLER SOKAĞI adlı tavernadaki akşam yemeği-canlı müzik-limitli içkiden oluşan extra tur fiyatı 45 €’dur. Gelebilecek vergi artışları aynen yansıtılacaktır.

* Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilen veya kabul edilmeyen veya red edilen vizelerin harçları ve sigorta bedelleri Konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.

* Gümrük giriş-çıkışlarında tek yetkili gümrük polisi olup yolcuların Yunanistan’a kabulüne veya reddine yetkilidir.

* 2002 yılı ve öncesinde alınan eski pasaportlara vize verilmemektedir. Bu pasaportlar yeni tip pasaportlar ile yenilenmelidir.

* Vize talepleri konsolosluğa acentamız tarafından liste ile bildirilmektedir. Başka konsolosluklar için istenen rezervasyon yazısı kesinlikle verilmemektedir.

* Program, alınan pakete göre değişmekle birlikte aksi belirtilmedikçe sabah kahvaltıları fiyata dahildir. Diğer yemekler yolcular tarafından ödenecektir.

* Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlara Yunanistan vizesi verilmemektedir. Geçerli Schengen vizesi olan veya vize istenmeyen ülkelerin pasaportları olsa dahi Yunanistan'a giriş yapamazlar.

* Hava muhalefetinden veya başka nedenlerden dolayı otelde zorunlu konaklama yapılırsa konaklama ücretleri yolcu tarafından otele yerinde ödenecektir

* Tek kişi konaklamak isteyen yolcular boş kalan yatak ücretini acentaya ayrıca ödeyecektir.

*2 yaşa kadar olan çocuklar geziye kabul edilmemektedir. 2-8 yaş arası çocuklar otellerde ücretsiz olup yol ücreti olarak belirlenen miktarı acentaya nakden ödeyeceklerdir.