İSVİÇRE İTALYA FRANSA

İSVİÇRE İTALYA FRANSA

(THY İSTANBUL ÇIKIŞLI MARSİLYA BAŞLAR)

 

 

15-05-2016 / 22-05-2016 - 02-06-2016 / 09-06-2016 - 31-07-2016 / 07-08-2016

 

1.GÜN İSTANBUL - MARSİLYA
Sabah saat 07:10'da, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat: 09:40'da TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 1365 sefer sayılı uçağımız ile Marsilya'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir uçuşun ardından, yerel saat ile 12:00'de inişimizi ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Marsilya şehir turumuz. Eski liman, La Major Katedrali, Palais des Longchams, St Jean Kalesi, La Vieille Charite Binası, Eski Mahalle görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama Marsilya yakınlarındaki otelimizde.
2.GÜN MARSİLYA -AİX EN PROVENCE - COTE D'AZUR - NİCE
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Aix Provence - Cote D'Azur turumuz. Dar sokaklar, birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, irili ufaklı meydanlar, her biri sanat eseri çeşmeler… İşte karşınızda güney Fransa’nın en şık kentlerinden biri olan Aix en Provence. Gezimizin ve vereceğimiz serbest zamanın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Cote d'Azur turu. Dünya sosyetesinin göz bebeği Cote d'Azur, daha çok Fransız Riviera'sı olarak tanınıyor. Ilıman iklimi, birkaç yüz kilometre içindeki ünlü şehirleriyle en çok turist çeken bölgeler arasında. İklimi güzel, doğası yemyeşil, şehirleri masal kadar cezbedici. Bu turumuzda görülecek yerler arasında film festivali ile ünlü Cannes Şehri ve Cote d'Azur'un incisi Saint Paul de Vence bulunmaktadır. Turumuzun ardından Nice'e transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.
3.GÜN NİCE (MONACO - MONTE CARLO - EZE)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Nice şehir turumuz. Nice şehir turunda görülecek yerler arasında; Promenade des Anglais, Massena Meydanı, Vieux Nice (eski şehir) ve Cours Saleya bulunmaktadır. Geçmişi M.Ö. 2000'lere uzanan bu şehir M.Ö.350'lerde sonradan Nice olacak "Nikaia" ismini, Yunan Mitolojisi'ndeki zafer tanrıçası Nike'tan almış. 1890'larda İngiliz aristokratların iklimini sevip bölgeye yerleşmeleri, romanlara, resimlere konu olması, 1900 yılında elektrikli tramvayın çalışmaya başlaması bölgenin kaderini değiştirmiş. Bu kent o gün bu gündür her yıl binlerce turistin akınına uğruyor. Şehrin fıskiyeleri ile ünlü merkezi Massena Meydanı. Bu meydandan sahil boyunca batıdaki havaalanına kadar uzanan kordon, bölgeyi meşhur eden İngiliz'ler adına Promenade des Anglais ismiyle anılıyor. Cafe'ler, oteller ve restoranlar ile süslü bu kordonda keyifli yürüyüşler yapma sırası bu sefer sizde. Bu arada eski Nice'te yürürken bir köşe başında, Osmanlı kuşatmasından kalan bir duvara iliştirilmiş gülle görürseniz şaşırmayın. Bir dönem Osmanlı kuşatması sırasında Barbaros Hayrettin Paşa'nın toplarından atıldığı rivayet ediliyor bu güllenin. Turumuz sonrası serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte Corniche yolu ile Monaco prensliğini keşfe çıkacağız. Yol boyunca Corniche'in muhteşem manzarası ve Cote d'Azur'un en keyifli kasabalarından Eze gezimiz. Monaco'ya varış ve panoramik Monaco şehir gezisi. Prenslik Sarayı, Notre Dame Katedrali ve dünyaca ünlü Monte Carlo göreceğimiz yerler arasında. Geri dönüşümüzün ardından konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.
4.GÜN NİCE - (SAN REMO - MENTON) - TORİNO 
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ San Remo ve Menton turlarımız. Mandalina ve limon ağaçları, birbirinden güzel villaları ile çok çekici bir sahil şehridir "Menton". Kısa bir şehir turu ve vereceğimiz serbest zamanın ardından adına müzik festivalinden aşina olduğumuz keyifli İtalyan kasabası San Remo'daki gezimizin ardından Torino'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Torino şehir turumuz. Sırtını Alp Dağları'na, eteklerini Po Nehri'nin suladığı muazzam ovaya veren Torino, tarih boyunca bulunduğu konum nedeni ile İtalya - Fransa arasında kalmış ve iki tarafın kültürünün güzelliklerini birleştirmiş bir şehirdir. "Lezzetin Başkenti" olarak bilinen Torino ayrıca gelişmiş sanayisi ile de İtalya'nın önemli şehirleri arasında yer alıyor. Torino'da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Torino yakınlarındaki otelimizde.

5.GÜN TORİNO - CENEVRE
Sabah kahvaltımızın ardından Cenevre'ye hareket. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Cenevre şehir turumuz. İsviçreliler kendilerini diğer Avrupalılardan ayırıp yalnız kalmayı seven insanlar. Leman Gölü'nün güneybatısındaki Lac Leman'ın Rhone Nehri'yle birleştiği yerde kurulu olan Cenevre kentine bu ismi M.Ö. 52 yılında Sezar vermiş. Bugün Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre aynı zamanda kayak merkezleri, klasik müzik konserleri, sofistik alışveriş merkezleri ve dünyaca ünlü restoranlarıyla önemli bir turistik merkez. Yapacağımız Cenevre panoramik şehir turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Çiçek saati, Saint Pierre Katedrali, BM binaları ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Cenevre yakınlarındaki otelimizde.
6.GÜN CENEVRE (LOZAN - MONTRÖ - CHILLON ŞATOSU)
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Lozan & Montrö ve Chillon Şatosu turuna katılabilirler. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre'nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu turumuzda görülecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.
7.GÜN CENEVRE - BERN - ZÜRİH
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ İsviçre'nin başkenti Bern turumuz için yola çıkıyoruz. Bern dik çatılı ortaçağdan kalma evleri, sakince akan Aar Nehri üzerine kurulmuş tarihi yarımadası ve şıklığı ile güzel ve özel bir şehir. Bu şehirde; 1530 yılında yapılmış olan “Zytglogge” (çanlı saat kulesi), Saat Kulesi, Einstein 'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı şehir turumuz sırasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından İsviçre'nin en büyük kenti ve ticaret başkenti Zürih'e hareket. Varışımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik Zürih şehir turumuz. Zürih Gölü, Eski Gar, Milli Müze, Zürih katedrali (Grossmunster), Sankt Peterskirche Çan Kulesi'ndeki dünyanın en büyük saati olduğu söylenen saat ve Bahnhofstasse turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama otellerimizde.
8.GÜN ZÜRİH (LUZERN) - İSTANBUL
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Luzern gezisi. Luzern şehir merkezi sadece tarihi yapılardan oluşan göl etrafında kurulu çok etkileyici yerleşim bölgesi. Varışımızı takiben yapacağımız kısa panoramik yürüyüş turunda, Su Kulesi, şehrin simgesi ve güncel bir resim galerisi olarak kullanılan Chapel Köprüsü, Yaralı Aslan Anıtı ve eski şehirdeki fresklerle süslü binaları göreceğiz. Turumuzun ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Zürih Havaalanı'na transfer. TÜRK HAVA YOLLARI TK1910 sefer sayılı uçağımız ile 18:25'de İstanbul'a hareket, 22:15'de İstanbul'a varış ve başka bir turda buluşmak üzere vedalaşma.

3-2* Otellerde İki Kişilik Odada Kişi Başı 649 Euro

*** Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları günlük merkez bankası döviz satış kurundan TL'ye çevrilir.

Fiyata dahil olan hizmetler:

-İSTANBUL/MARSİLYA ve ZÜRİH/İSTANBUL
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ 
SORUMLULUK SİGORTASI
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI
ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ 
-PANORAMİK ZÜRİH, NİCE, CENEVRE, TORİNO, 
MARSİLYA, AIX EN PROVENCE, COTE DAZUR,
SAN REMO, MENTON ve BERN 10 ADET TUR
-PROGRAMDA BELİRTİLEN BÖLGELERDE TOPLAM 8 GÜN
7 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA 
-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
- PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL, 
VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30.-) 
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ.