İTALYA FORZA İSTANBUL HAREKET

ITALYA FORZA İSTANBUL HAREKET

IST/ATATÜRK Hareketli. EKSTRA TURLAR ÜCRETSİZ

09-04-2016 / 16-04-2016 - 13-06-2016 / 20-06-2016

1. GÜN İSTANBUL - CENOVA - MİLANO
Sabah saat 08:00'de İSTANBUL Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK1307 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 10:30'da Cenova'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ detaylı Cenova şehir tanıtım turumuz. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya'nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Milano’ya hareket. Varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Milano’daki otelimizde.
2. GÜN  MİLANO - VERONA - GARDA - SİRMİONA - VENEDİK
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Verona - Garda - Sirmione turumuz için hareket. İlk durağımız Verona. Yapılacak olan Verona şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Kilisesi ve Juliet'in evi bulunmaktadır. Ardından İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Gezimizin ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso) otelimizde.
3.GÜN VENEDİK 
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.
4.GÜN VENEDİK - FLORANSA - MONTECATİNİ
Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Monte Catini'deki otelimize varış. Konaklama otelimizde.
5. GÜN MONTECATİNİ (TOSCANA İNCİLERİ)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Toscana İncileri (Pisa - Lucca) turumuz için hareket ediyoruz. Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Ardından Rönesans döneminden kalma surları ile ünlü şehir Lucca’da keyifli saatler. Gezilerimizin ardından Montecatini'ye dönüş. Konaklama otelimizde.

 

6. GÜN MONTECATINI - SİENA - ROMA
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Siena gezimiz. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ'da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından Roma'ya transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Roma'daki otelimizde.
7. GÜN ROMA
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası(dışarıdan)  görülecek yerler arasında. Gezi sonrası konaklama Roma'daki otelimizde.
8.GÜN CUMA ROMA -NAPOLİ - İSTANBUL
Sabah kahvaltımızın ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Napoli gezimiz. Antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biridir ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinir Napoli. Napoli'de yapacağımız tanıtım turumuzun ardından serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli Havalimanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK 1454 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 18:05'de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ve başka bir turda buluşmak üzere vedalaşma.

3* Otellerde İki Kişilik Odada Kişi Başı 579 Euro

*** Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları günlük merkez bankası döviz satış kurundan TL'ye çevrilir.

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

-İSTANBUL / CENOVA ve NAPOLİ / İSTANBUL TÜRK
HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ 
SORUMLULUK SİGORTASI   -VAPORETTO ÜCRETLERİ
-ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ
-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI
ULAŞIMLAR ve İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-PANORAMİK ROMA, FLORANSA, MİLANO, CENOVA,
VERONA, PİSA, LUCCA, SİENA, VENEDİK, NAPOLİ TURLARI
-ROMA'DA 2 GECE -FLORANSA / MONTE CATINI'DE 2 GECE  
-VENEDİK PADOVA / NOVENTA / TREVISO BÖLGESİ'NDE
 2 GECE, MİLANO’DA 1 GECE ODA KAHVALTI (Continental)
KONAKLAMA  -SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
- PROFESYONEL REHBERLİK

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

, -SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL, 
VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30.-) 
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ