ORTA AVRUPA (PRAG BASLAR)

ORTA AVRUPA (PRAG BASLAR)

28-05-2016 / 04-06-2016 - 11-06-2016 / 18-06-2016 - 25-06-2016 / 02-07-2016- 09-07-2016 / 16-07-2016 
23-07-2016 / 30-07-2016- 06-08-2016 / 13-08-2016 - 20-08-2016 / 27-08-2016  - 03-09-2016 / 10-09-2016

IST/SAW Hareketli. EKSTRA TURLAR ÜCRETSİZ.

1.GÜN CUMARTESİ İSTANBUL SAW - PRAG (VLTAVA)
Cumartesi günü sabah saat 06:00'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI'na ait, CAI1635 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 08:30'da, aktarmasız, Avrupa’nın sihirli başkenti Prag’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzu takiben PRAG Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından rehberlerimiz eşliğinde, TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ, yarım günlük, büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Şehir turundan sonra serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag'daki otellerimizde.
2.GÜN PAZAR PRAG (KARLOVY VARY) (ORTAÇAĞ GECESİ)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ, tam gün, kaplıcalar şehri, Karlovy Vary turu. Atatürk'ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkanı. Turumuzun ardından Prag'a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi'ne katılma imkanı. Konaklama Prag'daki otellerimizde.
3.GÜN PAZARTESİ PRAG (DRESDEN - ALMANYA)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ, Dresden gezimiz. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü "Elbe Nehri'nin Floransa'sı" ünvanını hak eden, ALMANYA'nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Turumuz sonrası Prag’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama Prag'daki otellerimizde.
4.GÜN SALI PRAG -VİYANA
Sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimizle Viyana'ya hareket ediyoruz. Viyana'ya varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası'nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite, Hoffburg Sarayı, Schönbrunn Sarayı ve Kunst Haus Wien / Hundertwasser'i göreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Konaklama Viyana’daki otellerimizde.
5.GÜN ÇARŞAMBA VİYANA (MAYERLİNG - BADEN) (KONSER)
Sabah kahvaltımızın ardından, TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Mayerling - Baden turu. Viyana'nın dışına çıkacağımız bu turumuzda ilk durağımız bir Ortaçağ keşişhanesi olan “Heiligenkreuz”, daha sonra otobüsümüz ile Mayerling faciasının yaşandığı av köşkünün yakınından geçiyoruz. İkinci durağımız şirin bir kaplıca şehri "Baden". Turumuz sonrası Viyana’ya dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz yardımı ile bu geceyi bir konser organizasyonu ile değerlendirebilirler. Konaklama Viyana'daki otellerimizde.

6.GÜN PERŞEMBE VİYANA - (BRATİSLAVA) - BUDAPEŞTE (TUNA)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava'ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA'nın başkenti Bratislava'ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Şehir turunun ardından otobüslerimizle Budapeşte'ye hareket ediyoruz. Varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte'nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana'daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali'ni ve Parlemento Binası'nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Balıkçılar Burcu, Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı'nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte'yi bir de Tuna Nehri'nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte'deki otellerimizde.
7.GÜN CUMA BUDAPEŞTE (ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE) (ÇİGAN GECESİ)
Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası'na gidiyoruz. Szentendre'de Budapeşte'ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte'ye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte'deki otellerimizde.
8.GÜN CUMARTESİ BUDAPEŞTE - İSTANBUL SAW
Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI'na ait, CAI1636 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 10:30'da aktarmasız, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 13:30'da varış ve bir başka  organizasyonda buluşmak üzere vedalaşma.

 3 yıldızlı otellerde 2 kişilik odada kişi başı 599 Euro

*** Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları günlük merkez bankası döviz satış kurundan TL'ye çevrilir.

Fiyata dahil olan hizmetler:

-İSTANBUL SAW / PRAG ve BUDAPEŞTE / İSTANBUL SAW
CORENDON HAVA YOLLARI BOEING 737-800 UÇAĞI
İLE AKTARMASIZ DİREKT UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ 
SORUMLULUK SİGORTASI
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASI
ULAŞIMLAR ve YURTDIŞINDA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-PANORAMİK PRAG, BUDAPEŞTE, VİYANA, BRATİSLAVA, 
KARLOVY VARY, DRESDEN, ESTERGOM-ViSEGRAD-SZENTENDRE
ve MAYERLİNG-BADEN 8 ADET TUR
-PRAG'DA 3 GECE -BUDAPEŞTE'DE 2 GECE 
-VİYANA'DA 2 GECE ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA 
-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
- PROFESYONEL REHBERLİK

 Fiyata dahil olmayan hizmetler:

-SCHENGEN VİZE ve SERVİS ÜCRETİ : € 120 
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 15 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır) -SEYAHAT İPTAL, 
VİZE, SAĞLIK  GÜVENCE PAKETİ: € 15 (70 yaş üzeri € 30.-) 
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ