SELANİK - METEORA

SELANİK - METEORA

Yeşil pasaporta vize yok!!!!!!!!

Tur Programı;

1.gün: 23:00 İstanbul hareket. Tekirdağ-İpsala-Alexandroupolis-Komotini-Xanthi yolunu takiben.     

2.gün: 09:00 Selanik’e varış
Kahvaltı için serbest zaman. Kahvaltı sonrası Selanik şehir turu; Atatürk’ün doğduğu ev-Beyaz kule-Rotonda-Ag.Dimitriou - Ag.Sophia kiliseleri-Murat Paşa camii-Bedesten-Bey Hamamı-Ladadika-Kordon boyu-Egnatia-Tsimski Bulvarları. Aristotelos Meydanı.                                                                                                           
Tur sonrası Merkezde 4 yıldızlı Kinissi Palace  veya ayarındaki otelimize yerleşme ve ardından serbest zaman.
Akşam extra olarak canlı müzikli DÜŞLER SOKAĞI Tavernada. (45 €) Otelimizde konaklama. 

3.gün: 09:00 Kahvaltı sonrası hareketle Larissa-Trikala yolunu takiben Meteora'ya varış. Manastırların gezilmesi. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrasında selanik'e geri dönüş. Geceleme otelimizde.

 

4.gün: 09:00 Kahvaltı ve ardından hareket. 11:00 Kavala’ya varış. Mehmet Ali Paşa’nın evi, imareti ve Su Kemerleri İbrahim Paşa camii-Çeşmesi-Bizans su kemerleri içeren Kavala şehir turu Kavala şehir turundan sonra İstanbul’a hareket. Xanthi-Komotini . Komotini’de  serbest öğle yemeği-Alexandroupolis-Tekirdağ üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış.

28 yıllık Yunanistan tecrübesi ile
SELANİK - METEORA
2 gece merkezi 4 yıldızlı KINISSI PALACE Hotelde oda + açık büfe kahvaltı konaklama, özel otobüs ile ulaşım, profesyonel rehberlik ve refakat hizmetleri – Selanik / Meteora / Kavala / İskeçe / Gümülcine panoromik şehir turları dahil.
 

*** Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları günlük merkez bankası döviz satış kuruna göre değişiklik gösterebilir.

Yurt dışı turları genel şartları

Program belirlenen tarihler arasında programa uygun olarak yapılacaktır.

Yolcu yoğunluğuna bağlı olarak acenta tarih veya gün değişikliği yapma hakkına sahip ve tek yetkilidir. Ulaştırma Bakanlığının tamimine göre grupların hareket edebilmesi için yolcu sayısı 35 kişi ve üzeri olmalıdır.

Satın alınan Tur ile ilgili Yunanistan vizesi Yunanistan Başkonsolosluğunun uygulamasına göre Tamgör Turizm tarafından alınacaktır. Vize ücreti Yunanistan için 120 euro karşılığı TL’dir.

Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemekte olup T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğin 12. maddesine uygun, zorunlu seyahat sigortası Tamgör Turizm tarafından poliçelendirilecektir. Müşterinin kendi yaptırdığı sigortalar kabul edilmemektedir.

Kalınacak otel merkezi konumda ve aksi belirtilmedikçe 4 yıldızlıdır. Acenta uygun görmesi halinde aynı kategoride otel değişikliği yapabilir.

Selanik’te DÜŞLER SOKAĞI adlı tavernadaki akşam yemeği-canlı müzik-limitli içkiden oluşan extra tur fiyatı 45 €’dur. Gelebilecek vergi artışlarıaynen yansıtılacaktır.

Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilen veya kabul edilmeyen veya red edilen vizelerin harçları ve sigorta bedelleri Konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.

Gümrük giriş-çıkışlarında tek yetkili gümrük polisi olup yolcuların Yunanistan’a kabulüne veya reddine yetkilidir.

2002 yılı ve öncesinde alınan eski pasaportlara vize verilmemektedir. Bu pasaportlar yeni tip pasaportlar ile yenilenmelidir.

Vize talepleri konsolosluğa acentamız tarafından liste ile bildirilmektedir. Başka konsolosluklar için istenen rezervasyon yazısı kesinlikle verilmemektedir.

Program, alınan pakete göre değişmekle birlikte aksi belirtilmedikçe sabah kahvaltıları fiyata dahildir. Diğer yemekler yolcular tarafından ödenecektir.

Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlara Yunanistan vizesi verilmemektedir.

Hava muhalefetinden veya başka nedenlerden dolayı otelde zorunlu konaklama yapılırsa konaklama ücretleri yolcu tarafından otele yerinde ödenecektir

* Tek kişi konaklamak isteyen yolcular boş kalan yatak ücretini acentaya ayrıca ödeyecektir.

*2 yaşa kadar olan çocuklar geziye kabul edilmemektedir. 2-8 yaş arası çocuklar otellerde ücretsiz olup yol ücreti olarak belirlenen miktarı acentaya nakden ödeyeceklerdir.